Bytový dům Roudná

Úvod > Reference > Bytový dům Roudná

Tento projekt již není aktivní, jedná se pouze o referenční záznam

O projektu

Základní informace

Dovolujeme si vám představit nově vybudovaný projekt "Bytový dům Roudná" v atraktivní lokalitě v blízkosti historického centra Plzně, v oblíbené čtvrti Roudná.  Dům je situovaný na rohu ulic Na Roudné a Lipová v těsném dosahu veškeré občanské vybavenosti. Jedná se o novou stavbu bytového domu na místě původní prodejny strojů a nářadí. V okolí jsou k dispozici služby, školy, školky, obchody, místa pro volnočasové a sportovní aktivity i odpočinek.

V rámci projektu bylo vybudováno 21 bytových jednotek s dispozicí  1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk včetně 3 mezonetových bytů.  Každý byt disponuje skladem a balkónem, lodžií nebo terasou.
K bytovým jednotkám bylo možné koupit garážové nebo venkovní parkovací stání.

Základní informace

Architektonické řešení

Bytový dům byl navržen jako šestipodlažní s nebytovým prostorem v přízemí. Součástí objektu byla i krytá parkování pro obyvatele. Objekt se svojí hlavní hmotou vymezuje k ulici Na Roudné a Lipové a je navržen tak, že tyto hmoty tvořily vnitřní klidný chráněný prostor, do něhož je navržena zeleň a odpočinkový prostor pro budoucí obyvatele. Na hlavním objemu stavby je navržena ustupující hmota zastřešená sedlovou střechou, která obsahuje mezonetové byty. Tato nástavba reaguje a dotváří okolní zástavbu s orientací hřebene rovnoběžně s hlavní komunikací.

Záměrem bylo navrhnout důstojný objekt bytového domu s nebytovým prostorem tak, jak je v místě obvyklé a s velkým respektem k Roudné a její atmosféře.

Autor
projectstudio8
Ing. arch. Ondřej Janout

Architektonické řešení

Lokalita

Současná Roudná

Současná Roudná se vyskytuje v katastrálním území vsi Malice. Podle ní je dodnes pojmenována jedna z ulic na Roudné, ulice Malická. Ves Malice stála již před několik staletími před založením Plzně. Nedaleko byla další ves Záhoří, dle toho název ulice Pod Záhorskem.
Samotný název Roudná původně náležel tvrzi, která se podle zdrojů nacházela přinejmenším mezi roky 1416 až 1555 na kopci v dnešní Bílé Hoře v blízkosti Boleveckého rybníka. Ulice Na Roudné byla později pojmenována podle toho, že touto cestou obyvatelé chodili na tvrz Roudnou a postupně se význam slova Roudná přesunul z tvrze na domky v původních Malicích spolu s tím, jak tvrz Roudná ztrácela na důležitosti.

Atraktivní lokalita

Roudná se nachází v blízkosti historického centra Plzně a v blízkosti parku pod kostelem Všech svatých. Jedná se o oblíbenou rezidenční čtvrť, v jejíž těsném okolí jsou k dispozici veškeré služby, obchody, školy, centra pro aktivní sport, prostor pro volnočasové aktivity všeho druhu, cyklostezky, hřiště a prostor pro procházky a odpočinek.

Lokalita

Investor a dodavatel stavby

Investor
BYTY ROUDNÁ spol. s r. o.
Sídlo společnosti: Na Roudné 813/52, Plzeň
Společnost zastupuje:
Radek Vavřička, jednatel
Martin Vašín, jednatel

Dodavatel stavby
STAVPARTNER, spol. s r. o.
Sídlo společnosti: Radyňská 33, Plzeň
Společnost zastupuje:
Ing. Josef Rauch, jednatel
Pavel Hemzáček, jednatel


Fotografie z projektu


Lokalita na mapě


Vybavenost lokality

Zastávka MHD Pošta Škola Školka Obchod Veřejné parkoviště Lékařské služby Restaurace Autobus Sportovní areál

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí