Bytový dům Roudná

Úvod > Projekty k bydlení > Bytový dům Roudná

Lokalita

Historie území Roudné

Historie dnešního území v oblasti Roudné  sahá až do starší doby kamenné. Od této doby bylo především údolí Mže nepřetržitě osídleno. Příchod prvních Slovanů zařazují nálezy ze zaniklé vsi Malice (oblast Roudné) na konec 7. a začátek 8. století.

Nejstarší stavbou v této oblasti je nepochybně kostel Všech svatých na Roudné. Byl postaven v románském slohu na počátku 13. století. Ve 2. polovině 14. století byl kostel nahrazen gotickou novostavbou.

Celá Roudná zažila mnohá drancování, především v období husitském a při obléhání Plzně Mansfeldovými vojsky v roce 1618. Dnešní podoba Roudné se začala formovat až po třicetileté válce. Na přelomu 18. a 19. století postupně dochází k přeměně z venkovského na městské osídlení s obytnou funkcí.

Historie území Roudné

Současná Roudná

Současná Roudná se vyskytuje v katastrálním území vsi Malice. Podle ní je dodnes pojmenována jedna z ulic na Roudné, ulice Malická. Ves Malice stála již před několik staletími před založením Plzně. Nedaleko byla další ves Záhoří, dle toho název ulice Pod Záhorskem.

Samotný název Roudná původně náležel tvrzi, která se podle zdrojů nacházela přinejmenším mezi roky 1416 až 1555 na kopci v dnešní Bílé Hoře v blízkosti Boleveckého rybníka. Ulice Na Roudné byla později pojmenována podle toho, že touto cestou obyvatelé chodili na tvrz Roudnou a postupně se význam slova Roudná přesunul z tvrze na domky v původních Malicích spolu s tím, jak tvrz Roudná ztrácela na důležitosti.

Současná Roudná

Atraktivní lokalita

Roudná se nachází v blízkosti historického centra Plzně a v blízkosti parku pod kostelem Všech svatých. Jedná se o oblíbenou rezidenční čtvrť, v jejíž těsném okolí jsou k dispozici veškeré služby, obchody, školy, centra pro aktivní sport, prostor pro volnočasové aktivity všeho druhu, cyklostezky, hřiště a prostor pro procházky a odpočinek.

 

 

Atraktivní lokalita

Vybavenost lokality

Zastávka MHD Pošta Škola Školka Obchod Infocentrum Veřejné parkoviště Lékařské služby Restaurace Autobus Vlak Sportovní areál Dálniční přivaděč

Lokalita na mapě


Fotografie lokality

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí