Byty Poděbradova

Úvod > Projekty komerční > Byty Poděbradova

O projektu

BYTOVÝ DŮM PODĚBRADOVA - U TRŽIŠTĚ

Bytový dům Poděbradova je navržen do západní atraktivní části vnitřního města Plzně. Jeho hmota zaceluje nárožní proluku mezi ulicemi Poděbradova - U tržiště naproti komplexu budov Centra Avalon.  Architektura nového domu je formována zejména přehledným a účelným členěním vnitřních prostor, respektem k návaznosti domu na okolí a nadčasovým architektonickým výrazem. Většina ze 46 bytových jednotek je alespoň jednou místností orientována do klidného vnitrobloku s terasou se zelenou střechou. Domovní parter s malými obchody při ulici Poděbradova odděluje přízemní byty od ruchu ulice a oživuje městský prostor. Dům se tím stává přirozenou součástí centra města. Nejvýraznějším prvkem domu je nárožní arkýř s výrazným pásovým oknem. Jeho vystupující hmota dává nový výraz nároží bloku. Je také spojujícím prvkem rozdílně odstupovaných podlaží objektu, která jsou modelována v závislosti na okolní zástavbě. Dispoziční a provozní přehlednost se promítá i do kompozičního řešení fasády. Architektura domu se tak vědomě hlásí k předválečné funkcionalistické estetice.

PŘEDNOSTI BYDLENÍ

moderní a účelně řešené byty  2+KK a 3+KK
klidné prostředí v centru města
bezpečné parkování v podzemním parkovišti
většina bytů obsahuje vlastní terasu nebo balkón
energetická náročnost budovy B

POPIS DISPOZICE

Objekt je tvořen 1 podzemním podlažím (dále jen PP) a 7 nadzemními podlažími dále jen NP), přičemž 1. NP je ve dvoře bloku skoro zcela zapuštěno do terénu. Objekt lze pro přehlednost rozdělit do tří charakteristických funkčních částí. První částí jsou společné prostory tvořené 1. NP a 1. PP. Tato podlaží obsahují kromě parkování, technického a provozního zázemí také prostory pro komerční využití v parteru. Vlastní bytový dům je tvořen dalšími dvěma částmi se samostatnými hlavními vchody z ulice. Část, která je přístupná vchodem z ulice U Tržiště, je nadále označována jako Vchod A.  Část, která je orientována do Poděbradovy ulice, je nadále označována jako Vchod B. Pro každý vchod je navržena samostatná vertikální komunikace tvořená schodištěm a jedním výtahem spojujícím všechna podlaží objektu. Komerční prostory v 1. NP přiléhající k ulici Poděbradova jsou navrženy pro služby a obchod. Tyto služby nebudou náročné z hlediska zásobování a nebudou obtěžovat obyvatele domu. Ve 2.NP. je do vnitrobloku (klidové zóny) navržena rekreační terasa pro obyvatele bytového domu.
 
VCHOD A

Do této části je navržen hlavní vstup z ulice U Tržiště. Z prostoru zádveří, kde jsou umístěny poštovní schránky, je přístupná oddělená chodba s navazujícími skladovacími kójemi a místností pro domovní odpad. Ze zádveří ústí vstup do schodišťového prostoru s výtahem. Z haly je také přístup do propojovací chodby s vyrovnávací rampou, vedoucí do prostoru parkoviště v 1. NP. V této chodbě jsou umístěny další kóje.
Prostor parkoviště v 1. NP, který se rozkládá pod půdorysem části A a pod navazující plochou společné terasy, je přístupný vjezdem z ulice U Tržiště. Krátká klesající rampa je řešena jako jednopruhová řízená světelnou signalizací. Z prostoru parkoviště jsou přímo přístupné sklepní kóje situované do jihovýchodního koutu.
Schodiště s výtahem propojuje veškerá podlaží. 2. NP až 7. NP je tvořeno pěti byty o dispozicích 2 x 3kk a 3 x 2kk.. Z 2. NP je umožněn přístup na společnou venkovní terasu. Byty ve 2. NP (A1 a A2) mají vlastní terasy oddělené od společného prostoru. Dispozice bytů jsou tvořeny přehledně a účelně tak, aby mohly být zařízeny konfekčním nábytkem.
 
VCHOD B

Do této části je navržen hlavní vstup z Poděbradovy ulice. Z haly za vstupem z ulice se nachází výtah se schodištěm. Za vstupní halou navazují prostory kójí, domovního odpadu a propojení na parkoviště v 1. NP. Ze schodišťového prostoru je v úrovni 2. NP umožněn přístup na společnou venkovní terasu, mezi 4. a 5. NP pak na minimální společnou lodžii.
V přibližné polovině severního průčelí objektu je situován vjezd do parkoviště v 1. PP. Rampa je řešena jako jednopruhová řízená světelnou signalizací.
2. NP až 7.NP objektu je tvořeno třemi byty ve složení 2 x 3kk a 1 x 2kk. Byty ve 2. NP (ozn. B1, B2, B3) mají vlastní terasy oddělené od společného prostoru, k ostatním bytům náleží balkón nebo samostatná terasa. Dispozice bytů jsou tvořeny přehledně a účelně tak, aby mohly být zařízeny konfekčním nábytkem.

AUTOŘI

Ing. arch. Jiří Opl
Ing. arch. Marek Marovič

Vyberte si nemovitost


Partneři projektu


Aktuálně z projektu

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí