Řadové domy Křimice

Úvod > Projekty k bydlení > Řadové domy Křimice

Lokalita

Městský obvod Křimice

Křimice je městský obvod Plzeň 5, který leží v západní části města Plzně. Tvoří ho téměř celé katastrální území historické obce Křimice a nepatrný jihozápadní výběžek katastru historické obce Radčice u Plzně.

Celkově se jedná o velmi klidnou okrajovou část města, kde dosud nedošlo ke splynutí se souvislou plzeňskou zástavbou. Proto si drží Křimice zatím spíše vesnický charakter. Ústřední část Křimic tvoří vesnická památková zóna, která byla v Křimicích vyhlášena v roce 1995. Nacházejí se v ní převážně klasicistní usedlosti s branami a štíty do návsi. Dominantní památkou je zámek, v jehož areálu jsou barokní, klasicistní a empírové budovy - hospoda, dvůr, pivovar, škola a domy panských úředníků.

Městský obvod Křimice

Dopravní spojení

Rychlé spojení do centra Plzně zajišťují autobusové linky, trolejbus č. 11 a hlavní železniční trať č. 170 Praha–Plzeň–Cheb, která má v obci stanici. V roce 1997 byla otevřena dálnice D5, která se nachází pár minut od městské části a značně odlehčila místní dopravě. Její blízkost však umožňuje i rychlé cestování do Prahy nebo směrem na Rozvadov.

Dopravní spojení

Občanská vybavenost

Z hlediska občanské vybavenosti se nachází v Křimicích základní škola a mateřská škola. Střední školství reprezentuje Střední dopravní škola a odborné učiliště a v budově bývalé základní školy se dnes nachází Soukromá umělecká škola Zámeček. Je zde také pošta, obchody, potraviny, soukromé firmy, zelárna a zahradnictví Lobkowicz, místní knihovna a několik restaurací, penzionů a sportovišť. Nejznámějšími jsou fotbalový klub TJ Sokol Křimice, discgolf a frisbee park. Příjemnou hospůdku s restaurací, dětským hřištěm a minigolfem najdete také vedle zámku u řeky Mže, která protéká Křimicemi a tvoří zde krásná přírodní zákoutí pro milovníky procházek a cykloturistiky.

Občanská vybavenost

Vybavenost lokality

Zastávka MHD Pošta Škola Školka Obchod Restaurace Autobus Vlak Sportovní areál

Lokalita na mapě

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí