Resort Alpalouka

Úvod > Projekty k bydlení > Resort Alpalouka

Lokalita

Popis lokality

Nový projekt rekreačních bytů RESORT ALPALOUKA roste na krásném místě při okraji obce Špičák uprostřed malebného a turisticky vyhledávaného nejstaršího českého pohoří Šumavy.
Budoucí rezidenty příjemně překvapí stylové bydlení na západním svahu Alpalouky přímo pod rodinným lyžařským střediskem a s výhledem na hřebeny Jezerní hory na straně jedné a Pancíř na straně druhé.

Popis lokality

Sport, turistika, kultura a zábava:

Obec Špičák se nachází 4 km od německých hranic, pro turisty je zajímavá především svým celoročním sportovním vyžitím. Na místních svazích funguje několik lyžařských a sportovních areálů, které nabízejí například moderní skiparky s řadou různorodých sjezdových tratí jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Kvalitní lyžování zaručuje hora Pancíř a Špičák, areály Alpalouka, Sirotek, Weissova louka, na německé straně Velký Javor a další. Běžkařům poskytuje Šumava krásně udržované trasy běžeckých stop na české straně i za hranicemi. Dále zde funguje sportovní hala, bikepark, paragliding, tenisové kurty, cvičná horolezecká stěna, půjčovny sportovních potřeb, ...
Za kulturou a zábavou se lze vydat do Muzea Šumavy, Muzea historických motocyklů, na akce do okolních obcí či na tradiční Železnorudské slavnosti. Užitečné informace jsou vždy k dispozici v místním Informačním a turistickém centru města Železná Ruda.

Sport, turistika, kultura a zábava:

Turistické zajímavosti obce

- Špičácký tunel, mezi lety 1877 až 2007 nejdelší železniční tunel v českých zemích (délka 1747 metrů), prochází pod Špičáckým sedlem mezi zastávkou Brčálník a stanicí Špičák.
- národní přírodní rezervace Černé a Čertovo jezero (Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě. Své jméno dostalo od zdánlivě černé barvy vody jezera, vznikající odrazem okolních hustých lesů. Čertovo jezero leží na jižním svahu Jezerní hory ve výšce 1030 m n. m.. Podle pověsti je zde prý utopen ďábel.)
- přírodní památka Královský hvozd (Výrazný horský hřbet na česko-bavorských hranicích zvedající se nad údolím Úhlavy, které jej na východě odděluje od Pancířského hřbetu. Rozloha okrsku je 77,86 km².)
- památný strom Železnorudský jasan
- Pancíř (Jeden z nejkrásnějších výhledů na Šumavě se otevírá z vrcholu Pancíře, kdy se vám naskytne pohled na Šumavu a daleko do Bavorska.)

Turistické zajímavosti obce

Dopravní spojení

autem:
po hlavní silnici procházející obcí č. II/190 spojující Bavorsko - Železnou Rudu - Nýrsko - Klatovy - Plzeň,

vlakem:
známou železniční tratí Plzeň - Klatovy - Železná Ruda (denně jede velké množství spojů)

Nadmořská výška obce Špičák v místě vlakového nádraží: 835 m. n. m.
GPS projektu: 49.1568764N, 13.2265425E


Vybavenost lokality

Pošta Restaurace Autobus Vlak Sportovní areál

Lokalita na mapě

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí