Rezidence Pecháčkova

Úvod > Projekty k bydlení > Rezidence Pecháčkova

Lokalita

Popis lokality

Plzeňská městská část Skvrňany je oblíbenou lokalitou pro bydlení díky své poloze v klidné obytné zástavbě na západním okraji města. Místní obyvatelé si proto mohou užívat čisté ovzduší, dostatek zeleně a blízkost přírody.

Dopravní spojení

Místní sídliště má k dispozici poměrně rychlé a kapacitní spojení s centrem města Plzně tramvajovou linkou číslo 2 a vyhovující silniční připojení mnoha směry – západně na Rozvadov a Stříbro, jižně přes Borská pole na Klatovy a Prahu a zejména Skvrňanští využívají kapacitně vyhovující západní spojení do centra města Plzně. Skvrňany protínají taktéž dvě vlakové tratě, k dopravě do centra lze využít pravidelné linky osobních vlaků ze zastávky Plzeň-Zadní Skvrňany.

Dopravní spojení

Školská zařízení, volný čas a sportoviště

V obvodu se rovněž nacházejí všechny formy školských zařízení. Několik mateřských i základních škol včetně specializovaných, umělecké školy, střední odborné školy a učiliště.
Pro volný čas obyvatel slouží divadlo, knihovna, nově rekonstruovaný park Na Okraji nebo údolí Skvrňanského potoka. Sportovního vyžití najdou obyvatelé dostatek po celé oblasti svého obvodu. Vyskytuje se zde mnoho dětských hřišť, fotbalových hřišť, plavecký bazén, tenisové kurty, Tělovýchovná Jednota, SK Slovan, atletický stadion, dopravní hřiště, pohybové studio, posilovna a další.

Školská zařízení, volný čas a sportoviště

Občanská vybavenost lokality

Byť sídliště není z těch větších, disponuje vlastní poliklinikou, lékárnou, poštou, policejní služebnou, bankovními pobočkami, několika známými obchodními řetězci jako je Lidl, Penny Market, Albert. Doplňují je smíšené obchody a příjemné restaurace.

 

Za zmínku stojí i další výhoda této části Plzně. Skvrňany jsou pro obyvatele milující bujarý ruch velkoměsta tak trochu stranou od centra, a proto je nevyhledávají a ani neznají. Skvrňanští si proto pochvalují vskutku poklidné bydlení.

Občanská vybavenost lokality

Vybavenost lokality

Zastávka MHD Pošta Škola Školka Obchod Veřejné parkoviště Lékařské služby Restaurace Autobus Vlak Sportovní areál

Lokalita na mapě

Aktuální nabídky nemovitostí ve vašem emailu
Chci odebírat nabídky nemovitostí